w Osieku Wielkim
« lut

Zdjęcia z 2016 roku

Jasełka 2.0

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kole zaprezentowali się we współczesnej wersji jasełek. Inspiracją do tegorocznego przedstawienia, były skecze polskich kabaretów. „Jasełka 2.0”, to widziany z różnej perspektywy, radosny czas Świąt Bożego Narodzenia; to historia zwyczajna, ale jednocześnie niezwykła.

Przedstawienie Bożonarodzeniowe wystawione przez szóstoklasistów, zgromadziło całą społeczność szkolną oraz rodziców. Jasełka były momentem, w którym na nowo można było przypomnieć sobie, jak i zrozumieć istotę przyjścia na świat Chrustusa jako Zbawiciela. Nasza radość była tym większa, iż mogliśmy zaprezentować to wspólne dzieło szerszej publiczności, a miało to miejsce podczas „Rodzinnego Kolędowania”, które odbyło się w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Czuliśmy się dumni, że podczas tego spotkania występowaliśmy po „Wartakach”, będących wizytówką miasta Koła. Relacja wideo z tej uroczystości znajduje się tutaj:

Wspomnienie bł. s. Klary Szczęsnej

Niedziela Palmowa 2016

Msza Krzyżma w Katedrze Włocławskiej (Wielki Czwartek)

Zdjęcia zaczerpnięto ze strony: http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl/news/20,aktualnosci/2450,bp-mering-podczas-mszy-krzyzma-kaplan-o-tyle-jest-tworczy-o-ile-jest-narzedziem-w-rekach-chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (Rezurekcja)

Pielgrzymka śladami Jana Pawła II 2016

I Komunia święta 2016

Boże Ciało 2016

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich

Pielgrzymka do Lichenia

Święcenia i Msza Prymicyjna o. Demetriusza